Home » #Тур-світ » Венеція в пісках Єгипту або сучасний «еко-курорт»

Венеція в пісках Єгипту або сучасний «еко-курорт»

Так, Єгипет не припиняє дивувати!

«Найдружелюбніший до довкілля курорт» – саме такий почесний титул отримала єгипетська «Венеція».

Романтичний по натурі єгипетський мільярдер Самі Савіріс мав нагоду подорожувати визначними місцями світу і був вражений європейською перлиною – Венецією. Ідею побудувати мережу островів у пустелі власної країни він почав реалізовувати у 90-х роках минулого сторіччя.

Загадуємо бажання під мостом!

Географічно вибір пав на місто Ель-Гуна, розташоване між водами Червоного моря і гірським хребтом Етбай. Тут ентузіаст придбав «землю» у власність.

Ель-Гуна, фото Igor Salnikov

Архітектура міста – традиційні та сучасні елементи, над якими працювали відомі архітектори – американець Майкл Грейвс, італійський архітектор Алфредо Фреда та їхні єгипетські колеги.

Отже, з початку 1990 років серед пісків почали збудовувати острівці, які з’єднували мостами та каналами для переміщення по території міста, а збудовані таким чином канали поступово заповнювались водою Червоного моря.

Острівці прикрашались готелями та віллами неймовірного архітектурного мережива, по каналах почали курсувати моторні човни, мостами рухатись наземний транспорт.

Проте, пустеля залишається пустелею, поки поруч не з’явиться оаза. Завбачливо Ель-Гуна проектувалась як еко-курорт, в якому система каналізації та скиду відходів переробляється у спеціальні мінеральні добрива і саме ними живлять зелені насадження міста.

Нині місто виглядає, як фестиваль вишуканості казкових острівців, які туристам панорамно відкривають з човнів.

Нерухомість міста Ель-Гуна належить її господарю та членам його родини, дозволено лише здавати в аренду споруди «єгипетської венеції». Уся інформація про відпочивальників та арендарів є суворо конфіденціальною. До речі, місто охороняє приватна поліція, яка належить власнику, проїзд будь-яким транспортом перевіряється на спеціалізованих КПП.

Екскурсовод розповіла допитливим туристам, що на її думку найбільша кількість відпочивальників на островах – німці, саме вони практикують оренду місцевих вілл.

Нещодавно Ель-Гуну відвідував президент сусідньої держави Олександр Лукашенко, після чого на будівельних роботах почала працювати техніка з виробничою маркою «Білорусь». 

У 1997 році місто на воді Ель-Гуна отримала статус курорту. Чому б і не бути йому курортом, якщо крім пологих піщаних пляжів поруч з отелями тут розміщено власний гольф-клуб, аеропорт, медична клініка, дайвінг-центри, кайтсерфінг-центри, тенісна школа, стайня, картинг, яхтинг та пейнтбол.

Для духовного відпочинку – Християнська церква та мечеть, історичний музей, в якому зібрані копії відомих єгипетських експонатів, лавки художників, гончарів, ткачів, фотографів та надзвичайна архітектурна споруда – «Подих пустелі».

«Подих пустелі» займає площу 100 тис м² і становить собою дві концентричні спіралі, обриси кожної із яких позначені 89 конусами. Одна спіраль складається з конусовидних заглиблень, а інша з насипаних конусовидних пагорбів. У місці поєднання спіралей вирито великий конусовидний котлован під озеро. Якщо його заповнити водою, то ще один виступаючий конус, насипаний у самому центрі котловану, стане крихітним островом на рівні горизонту. Споруда сприяє роздумам про плинність життя, як піску, що зникає під водою.

Чому є повчитися нам у «єгипетської венеції»?

Ель-Гуна самостійно реалізує програми по захисту довкілля, серед яких особливе місце займають питання використання прісної води та утилізації відходів.

Ель-Гуна самостійно виробляє воду шляхом опріснення морської води та використання артезіанських вод, а також здійснює переробку води, яка була використана для іригації гольф-клубів та озеленення території курорту.

Адміністрація міста підтримує міжнародне законодавство щодо утилізації будівельних матеріалів та сепарації сміття.

У місті існує щорічна програма по організації Еко-фестивалів, які включають в себе освітні семінари та розважальні заходи, що допомагають учасникам дізнаватися про цінувати та шляхи захисту навколишнього світу.

А в нас є Вилково!

Розповідь, фото, відео Таня Дорощук

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Одеса взимку чудова

Холодний сезон в курортному місті – це цілком реальний варіант для відпочинку. Щоб побачити справжню ...