Home » Відео » Як насправді виглядала Роксолана

Як насправді виглядала Роксолана

Хюррем-султан була першою жінкою в історії Османської імперії, з якою султан офіційно одружився. Але чи була Роксолана настільки красива, як про це прийнято думати?

Достеменно невідомо, яким було справжнє ім’я Хюррем. Існує думка, що майбутню султаншу звали Анастасією або Олександрою.

Роксоланою її вже пізніше назвав посол римської імперії, грунтуючись на можливому походження дівчини з території, званої в Речі Посполитій наприкінці XVI століття – Роксоланія. Потрапивши в гарем, султан наділив її ім’ям Хюррем, що в перекладі означало “сміх, радість”.

За згадками сучасників, Роксолану складно було назвати красунею, але вона володіла абсолютно унікальним шармом, гарним голосом і гострим розумом. Повністю достовірних портретів Хюррем немає і бути не могло – в ті часи бачити наложниць могли лише слуги гарему і сам падишах. Щоб приблизно зобразити султаншу, художники підкуповували євнухів, які словесно описували улюблену дружину Сулеймана.

Хасеки Хюррем-султан
Сулейман I с любимой женой Хюррем

За цими портретами можна уявити приблизну зовнішність Роксолани – це була пухка жінка з гострим носом і великими очима. Абсолютною красою вона не вирізнялася, хоча симпатичною її назвати можна.

Роксолана
Хюррем-султан

Історія української Роксолани у пізнавальному відео від Мега:

З використанням матеріалів

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Туристична Україна в просторі й часі

До 30-ої річниці незалежності України нас очікує приємний сюрприз – фільм «Туристична Україна в просторі ...