Home » Статті » Артефакти епохи бронзи на Арабатській стрілці

Артефакти епохи бронзи на Арабатській стрілці

На Арабатській Стрілці біля села Щасливцеве з 2018 розкопують курган бронзового періоду.

Всі знайдені поховання, які належать кочівникам, датовані 15-17 ст. до н.е. Раніше цей регіон славився пасовищами, тому кочові племена освоїли його ще п’ять тисяч років тому.

Абсолютно унікальною для археологів виявилася могила чоловіка, похованого в оточенні качок.

Вчені припускають, що качок могли використовувати як символічних перевізників померлого в потойбічний світ.

Серед інши розкопок – парне поховання чоловіка і жінки. Скіфолог розповідає, що носії так званої “ямної” культури одні з перших почали зводити кургани, своїх небіжчиків вони укладали в позу ембріона: на спину з підігнутими колінами. У могили клали предмети побуту. Самі кургани прикрашали раковинами. Археологи знайшли глечики і мініатюрні горщики серед кісток.

 Так виглядає могила збройного воїна-сармата.

Археологічні дослідження курганів біля села Щасливцево на Арабатській Стрілці два роки поспіль приносили чимало сенсаційних знахідок – артефактів різний цивілізацій.
Цього року сільрада курорту також запланувала у своєму бюджеті двісті тисяч гривень на продовження розкопок, каже її голова Віктор Плохушко. Та вже очевидно, що навесні археологи на Арабатку не приїдуть через карантин. 

Джерела: ustymenkooleh.patrioty.org.ua;newday.kherson.ua

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Найкрасивіші природні парки України для мандрівок у жовтні

Ідеальні місця для відпочинку від міської метушні – природні парки. Представляємо огляд парків, розташованих неподалік ...