Home » Статті » Цілющі джерела Поділля

Цілющі джерела Поділля

Однією з «родзинок» села Антонівка Барського району Вінницької області є джерела, воду з яких любила пити польська королева італійського походження Бона Сфорца, покровителька Барського староства.

Ходять легенди, що своєю неймовірною красою королева завдячує цілющим властивостям джерельної води у Антонівці, яка має магічні властивостей омолодження.

В народі ці джерела так і називають – «джерелами Бони».

Оточення королеви переповідало, що Бона настільки любила воду, що постійно пила лише її та возила запаси води із собою під час подорожей.

Від Бони Сфорци до місцевих мешканців в наш час дійшов звичай вмиватися цією водою на свято Івана Купала. 

Село Антонівка Барського району Вінницької області.
Цілющі джерела
Координати: 49°05’12.5″N 27°47’11.9″E

Якщо плануєте подорож до Антонівки з боку селища Широкого, то матимете нагоду потрапити у живий зелений тунель, насолоджуйтесь видовищем декілька кілометрів, це компенсує негативні враження від розбитої дороги.

Джерела мали стати основою для виробництва італійським підприємцем мінеральної води під назвою «Сан-Фаустіно», але з 2014 року проект, в який було вкладено понад мільйон євро закордонних інвестицій, призупинено.

На території Барського району активісти спробували упорядкувати відомості про усі відомі джерела. Детальніше про зібрану інформацію можна дізнатися натиснувши на посилання внизу:

Джерела: vlasno.info; decentralization.gov.ua; barnews.city

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Найкрасивіші природні парки України для мандрівок у жовтні

Ідеальні місця для відпочинку від міської метушні – природні парки. Представляємо огляд парків, розташованих неподалік ...