Home » Статті » Хрещення Руси-України на річці Почайна

Хрещення Руси-України на річці Почайна

Неподалік Поштової площі в Києві понад тисячоліття тому протікала легендарна, згадувана у древніх літописах, річка Почайна.

Колись глибока та розлога, ця ріка стала місцем, де кияни прийняли віру Христову.

1032 роки тому Володимир Великий зібрав киян на масове хрещення саме на берегах історичної Почайни. Ця подія створила духовну основу єдності Руси-України як великої держави – частини європейської цивілізації.

Час та масове будівництво протягом століть ледь не знищило річку та частково сховало її під землею.

Більше подробиць про легендарну Почайну у відео.

27-28 липня віруючі українці відзначають 1030-річчя хрещення Київської Русі. Саме 988 рік вважають початком нової епохи давньоруської держави.

Отже, 988-го року князь Володимир, син князя Святослава, прийняв історичне рішення про хрещення Русі та хрестився сам з дружиною. При хрещенні він отримав ім’я Василь.  

За дійство, яке відбулося у водах Дніпра, князя люди стали звати «Великим».

Після свого хрещення Володимир наказав киянам хреститися, а поганських ідолів скинути у Дніпро.

Місце, де були хрещені діти Володимира Великого в Києві, до цих пір називається Хрещатиком.

Святе Хрещення прийняли після Києва жителі Новгорода і Смоленська, Полоцька і Турова, Пскова, Луцька, Володимира-Волинського, Чернігова, Курська, Ростова Великого і інших міст. 

Богослужіння в храмах здійснювалося за православним чинопослідуванням на зрозумілій народу рідній слов’янській мові, по тих книгах, які ще за століття до того були перекладені з грецької на слов’янську святими рівноапостольними братами Кирилом і Мефодієм.

Прихід християнства в Київську Русь пов’язують з княгинею Ольгою, яка була бабусею Володимира. У 954 році княгиня здійснила паломництво до Константинополя, де вона прийняла святе хрещення, отримавши церковне ім’я Олена, а хрещеним батьком їй став імператор Костянтин.

Ольгу вважають покровителькою православної віри. Завдяки її діяльності на Русі почали будувати храми, встановлювати хрести і знищувати язичницьку символіку.

Після цієї події на Русі почали активно будувати християнські храми, а на стародавньому капищі у Києві було споруджено церкву святого Василя та пізніше – Десятинну церкву.

Згодом православ’я прийшло до інших міст Київської Русі: Чернігіва, Полоцька, Туріва, де створювалися єпархії. Однак, цей процес не завжди був швидким і гладким, і затягнувся загалом на кілька століть.

Ростов залишався язичницьким аж до кінця XI століття, а Муром і в’ятичі прийняли нову віру ще через сторіччя…

Саме такою є загальновідома літописна схема.

З використанням матеріалів УНІАН 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Найкрасивіші природні парки України для мандрівок у жовтні

Ідеальні місця для відпочинку від міської метушні – природні парки. Представляємо огляд парків, розташованих неподалік ...