Home » Статті » Подорож Національним ботанічним садом онлайн

Подорож Національним ботанічним садом онлайн

У Національному ботанічному саду ім.М.М.Гришка на площі 129,86 га створено уні­кальні за якісним і кількісним складом ко­лекції квітниково-декоративних, лікарсь­ких, плодових, овочевих, пряноароматичних, кормових і технічних рослин з усіх ботаніко-географічних регіонів світу, які нара­ховують понад 10 тисяч видів, форм і сортів.

Оранжерейний комплекс

Цвітіння магнолій

Дендрарій

Рідкісні рослини флори України

Ботаніко-географічні ділянки

Зокрема в Саду зібрана найкра­ща у світі колекція форм кизилу справжнь­ого, найбільша в Східній Європі колекція дуба, клена, липи, берези, горіха, бузку, ди­корослих плодових рослин. Усі колекції є особливо цінними з погляду збереження різноманітності рослин ех situ. В теплицях зростають деякі рідкісні тропічні види і навіть такі, що вже зникли в природних умовах.

У НБС ім.М.М.Гришка створено одну з найбільших у світі колекцій живих рослин помірного поя­су Євразії, яка нараховує 1178 видів із 113 родин, у тому числі дерев, кущів та напівкущів – 317 видів, трав’янистих рос­лин – 861 вид.

Складовою цієї колекції є рідкісні та зникаючі види, 59 видів ендеміків, 33 – реліктів, 136 видів, занесених до Червоної книги України та 33 – занесених до Черво­них книг Росії, Білорусі, Молдови, Казах­стану, Грузії та інших країн, які зростають на ділянці “Рідкісні рослини флори України”.

В дендрарії на площі в 30 га зібрано унікальну колекцію дерев, кущів та ліан – 1062 видів, різновидів та форм, які представлені на ділянках: “Голонасінні”, “Березовий гай”, “Букові”, “Розові”, “Горіхово-липово-кленові”, “Бобові”, “Волога долина”, “Сад магнолій”, “Сад бузків, або сірінгарій”.

Особливу цінність становить колекційний фонд тропічних і субтропічних рослин – 3094 зразків. Гордістю цього зібрання є колекції орхідних, ароїдних, бромелієвих, бегонієвих, лілійних, вересових та сукулентів. Лише колекція орхідей перевищує 600 видів, форм, сортів та гібридів.

Єдина в Україні колекція квітникових рослин відкритого ґрунту (4000 видів і сортів), в якій представлено всі гру­пи квітникових культур – колекції астильби, гіацинтів, гладіолуса, жоржини, лілії, півників, півонії, тюльпанів, хризантеми, айстри, канни, газонні та декоративні трави.

Більше інформації на офіційному сайті-джерелі: http://www.nbg.kiev.ua/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Уход за садом и огородом с измельчённой древесиной

Измельчитель веток непременно облегчит жителям частных домов уход за территорией участка. В виде мелкой щепы ...