Home » Статті » На Марсі є кисень

На Марсі є кисень

Червона планета є однією з найцікавіших у нашій Сонячній системі. Це пов’язано з деякими факторами, серед яких – мрія людей про колонізацію Марса, а також перетворення цієї планети на подобу Землі.

Мільйони років тому Червона планета була фактично братом-близнюком нашої планети, але потім на Марсі сталася глобальна катастрофа, яка змінила умови на планеті, випарувавши воду та атмосферу в космос, пише magnews.live.

Науковці встановили, що на Марсі є кисень, і його рівень продовжує збільшуватися.

Використовуючи досить ефективний та багатофункціональний інструмент на борту ровера під назвою Sample Analysis на Марсі – або коротше SAM – команда Curiosity змогла встановити прямий взаємозв’язок між періодом року та коливанням кисню в атмосфері планети. Більше того, згідно з останніми спостереженнями, рівень кисню, навпаки, зростає зі збільшенням рівня специфічного азоту.

Варто зазначити, що на цьому етапі команда дослідників проєкту Curiosity займається дещо різними питаннями і напрямами, однак ми можемо точно сказати, що він буде одночасно стежити за поточними змінами в атмосфері Марса. Можливо, може бути кілька правильних відповідей на питання, чому атмосфера Марса стає дещо більш “дружньою”.

Зазначимо, кисень становить лише 0,16% всієї атмосфери. 95% займає вуглекислий газ, 2,6% – молекулярний азот, а 1,9% – аргон. Учені встановили, що на пропорції елементів в атмосфері впливають температурні коливання. Рівень О2 має зворотнопропорційну залежність щодо азоту. Це є хімічної загадкою, яку ще потрібно розгадати.

Але у найближчому майбутньому фахівці з NASA планують більш детально вивчити отримані дані і, за попередньою інформацією, результати можуть бути навіть дуже цікавими. Можливо, вже протягом найближчих ста-двохсот років люди зможуть колонізувати Марс, створити там атмосферу і жити без скафандрів.

Джерело: BitukMedia

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Уход за садом и огородом с измельчённой древесиной

Измельчитель веток непременно облегчит жителям частных домов уход за территорией участка. В виде мелкой щепы ...