Home » Довідник » Найкрасивіші природні парки України для мандрівок у жовтні

Найкрасивіші природні парки України для мандрівок у жовтні

Ідеальні місця для відпочинку від міської метушні – природні парки.

Представляємо огляд парків, розташованих неподалік від Києва 👇

Міжрічинський парк на Чернігівщині

Міжрічинський – регіональний ландшафтний парк у Чернігівській області, заснований 2002 року. Він є найбільшим в Україні з його більше ніж 100 тисячами гектарів.

Це переважно дрімучі ліси, болота та піски. Звісно, є річки та озера, бо й назву парк отримав через своє розташування в межиріччі Дніпра та Десни.

Насолодитися золотою осінню. Найкрасивіші природні парки України для мандрівок у жовтніМіжрічинський парк

Але не лякайтеся: це не таке дике місце, як може видатися.

Їдьте до центральної садиби, що розташувалася в селі Отрохи Козелецького району: звідти розходяться розмічені маршрути, та й екскурсовода можна найняти.

«Залісся». Заміська резиденція посеред лісу

Національний природний парк і колишня державна резиденція «Залісся» – це територіям, де колись полювали радянські генсеки, та й українські президенти відмітилися.

15 тисяч гектарів мальовничих лісів на лівобережжі Десни обгороджено парканом, а більша частина території парку належить Київській області.

Насолодитися золотою осінню. Найкрасивіші природні парки України для мандрівок у жовтні

Нацпарк і колишня державна резиденція “Залісся” (РБК-Україна)

Парк з мисливських угідь було створено не так давно – 2009 року. Слід зателефонувати завчасно та записатися, оскільки пройти на територію можна лише з екскурсоводом.

Крім захопливої прогулянки лісом, відвідин озер і галявини, де бучно святкував день народження Янукович, варто зайти в місцевий природничий музей та в мисливські будиночки, один з яких дещо нагадує хонку Януковича в «Межигір’ї».

Парк «Беремицьке»

Нещодавно в Україні з’явився парк природи, який називають «Асканією-Новою» Чернігівщини. Це парк «Беремицьке», що знаходиться за 10 кілометрів від містечка Остер у Козелецькому районі.

На території парку є обгороджена велика територія та тварини, більшість з яких живе без вольєрів, практично диким життям.

Землю Сіверщини, розміром близько 500 га, населяють дикі тварини та птахи, які з давніх-давен мешкали на тутешніх територіях: польські коники, олені, лосі, лані, косулі, лисиці, зайці, сови, орлани, лелеки тощо.

Насолодитися золотою осінню. Найкрасивіші природні парки України для мандрівок у жовтніФото: Коні прогулюються по природному парку

Але, перш ніж піти знайомитися з “дикою” частиною парку, завітайте в його адміністративну частину. Там розташовані стайня, музей диких котів та міні-зоопарк. 

Ця частина парку працює з 10:00 до 17:00 (а з 1 жовтня по 30 квітня – до 16:00), тож до закриття треба встигнути покататися на коні або поні, замовити карету чи диліжанс, прогулятися міні-зоопарком, заселеним тваринами. А у музеї диких котів дізнатися з лекції щось новеньке про котячих та подивитися на рисей і лісових котів, дуже схожих на домашніх мурків, але більших за розмірами. До того ж вони не відгукуються на «киць-киць» і мають незалежну вдачу.

А ще тут у вольєрах проходять реабілітацію двоє лосів, тож можна роздивитися цих лісових велетнів зблизька.

Перед тим, як вирушити на прогулянку екостежиною, де на вас чекають дикі тварини, раджу підкріпитися. Адже прогулянка буде довгою та цікавою: на карту нанесено три маршрути – від 2 до 3,5 км, а ще є величезна територія поза маршрутами.

Тож варто ситно пообідати, щоб вистачило на все сил. На території парку є кафе, але можна взяти наїдки з дому та поїсти за столиком: адміністрація не проти. А от влаштовувати пікніки у “дикій” частині парку суворо заборонено!

Набравшись сил, прямуйте екостежкою (влітку маршрут відкрито з 10:00 до 20:00, а взимку – до 16:00) – своїми двома або на орендованому велосипеді.

Тут, крім диких тварин, на вас чекають величний ліс, просторі галявини, підвісні містки над ярами, озерця, кам’яні баби, городище давніх слов’ян та багато іншого.

Важливо! До тварин не рекомендовано підходити ближче ніж на 25 метрів!

Якщо нанесених на карту маршрутів вам буде мало, ідіть далі, щоб побачити величезний і чарівний березовий гай, справжні борті (найпростіші вулики – ред.), за допомогою яких збирали мед наші предки ще до епохи Київської Русі. А десь там, подалі від людських очей, бродять табуни коней із лошатами.

https://www.rbc.ua/ukr/author/anna-dubovskaya.html

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

12 страв на Святвечір та незвичні рецепти

Увечері 6 січня, після сходження на небі першої зірки, в родинах сідають за стіл, за ...