Home » Довідник » Що може загрожувати отриманню спадщини

Що може загрожувати отриманню спадщини

Спадковий договір є документом, за яким одна зі сторін, назвемо її “одержувач”, зобов’язується виконувати розпорядження другої сторони, “відчужувача”, і, в разі його смерті стає власником його майна.

Спадковий договір має більше спільного з договірним правом, ніж із спадковим. На відміну від спадкування за законом чи за заповітом, право власності на майно за цим договором переходить безпосередньо після смерті “відчужувача”.

Іншими словами, після смерті особи, яка підписала з вами спадковий договір, не треба чекати 6 місяців, а можна відразу йти до нотаріуса і реєструвати за собою право власності на ту нерухомість, яка вказана в спадковому договорі.

Якщо до спадкоємців за заповітом переходять не тільки права але і обов’язки “спадкодавця”, то до “одержувача” за цим договором переходить тільки право власності на МАЙНО, визначене цим договором.

Дуже важливо зрозуміти: незалежно від того, коли був підписаний спадковий договір, він є найголовнішим документом, ніж, наприклад, заповіт.

Тобто, навіть якщо і було написано заповіт, і ви думаєте, що майно вже майже ваше, то можете помилятися. Якщо “відчужувачем” буде підписано спадковий договір з ким-небудь іншим, окрім вас, то саме цій особі і перейде майно.

Хоч подумки ви вже в майбутній оселі меблі розставили)

Знайте свої права!

Світлана Умярова

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Подорож українською пустелею на повітряній кулі (відео)

Повітроплавці з різних міст України приїхали на Херсонщину, щоб підкорити найбільшу у Європі пустелю – ...