Home » Статті » Софія Київська

Софія Київська

Собор Святої Софії, чи то Софія Київська, для когось саме Софійський собор – християнський храм, побудований князем Ярославом Мудрим на місці перемоги в 1036 році над печенігами. Собор прикрасив територію Софійського монастиря в центрі Києва.

Софія Київська

Собор присвячено Софії – Премудрості Божій. Інтер’єр Софії відтворює середньовічну модель Всесвіту, зовнішній вигляд від образу Граду Божого – Небесного Єрусалима.

До ХІІІ ст Софійський собор служив головною церквою Київської Русі.

В соборі збереглися 260 кв м мозаїк та 3 тис кв м фресок ХІ століття.

При вході в храм є два зменшених макети церкви: як собор виглядав в Київській Русі, а другий – сучасний вигляд храму. Також є макет Київської Русі, де в деталях відображені будівлі того часу.

Місцеві експерти зазначають, що Софійський собор є перлиною України, саме тому негативне враження справляють грошові побори адміністрації при вході до кожної пам’ятки. На території є церква робоча, в якій правлять службу о 8-й і 17-й год. Якщо йти в церкву на цей час, то можна зайти безкоштовно. В інший час вхід на територію коштує 20 грн. В Софіївському соборі проводять екскурсії. Вхід 100 грн з екскурсією. За 200 гривен можна відвідати сам Софійський собор, будинок митрополита, трапезну, хлібну та піднятись на дзвіницю. Квиток для студентів, школярів та пенсіонерів коштує 70 грн.

Адреса: вулиця Володимирська, 24, Київ

На мапі: https://goo.gl/maps/q3RbmbCHWjSf9zPT9

Координати: 50.453090, 30.514257

Джерела: my.matterport.com, Вікі

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

У перший дім Європи, надрукований на 3D-принтері, заселились мешканці

У Ейндховені, що на півдні Нідерландів, відкрив двері для своїх мешканців перший в Європі будинок, ...