Home » Статті » Українське диво – село десяти музеїв

Українське диво – село десяти музеїв

Унікальне село десяти музеїв розташоване у мальовничій Тереблянській долині на Закарпатті, що панує в межах трьох районів: Міжгірського, Хустського і Тячівського.

Воно має назву Колочава.

Тут, зокрема, працює єдина в Україні школа вівчарства, в якій кожен відвідувач може спробувати стати справжнім вівчарем.

З походженням назви селища пов’язано чимало легенд. Ось найпопулярніша із них:

Береги річки, яка протікає через село, колись були дуже болотистими. Через те, що вода набиралася у взуття та видавала специфічні звуки, річку назвали Чавка. Коли місцевих запитували де вони живуть, то у відповідь лунало: «Коло Чавки». Із часом назва річки трансформувалася у Колочавку, а мальовниче село, яке вона омивала, прозвали Колочавою.

Але не музеями єдиними… Колочава відома також як село пам’ятників. Деякі з них унікальні та неповторні. Наприклад пам’ятник «Заробітчанам», «Вівчарю», «Примирення», «Вчительці з Вкраїни»…

? До речі, Колочава – село, про яке знято 15 фільмів та написано десятки книг.

? У Колочаві розташоване найбільше рукотворне море Закарпаття – Вільшанське водосховище.

? Унікальним у Колочаві є також «Птахопарк Потяга Швегана». Від різноманіття птахів розбігаються очі. Тут можна зустріти всі види голубів, та навіть папуг, які живуть до 40 років.

Відео дозволить Вам зорієнтуватись краще!

Село десяти музеїв Колочава_Find and Follow

Час познайомитися із музейною частиною Закарпаття в рамках нашого маршруту Village Routes ⛰ Однією з локацій ми обрали Колочаву – це унікальне село десяти музеїв, розташоване у мальовничій Тереблянській долині. Тут є єдина в Україні Школа вівчарства, в якій кожен з вас може спробувати стати справжнім вівчарем:).З походженням назви селища пов'язано чимало легенд. Ось найпопулярніша із них: береги річки, яка протікає через село, колись були дуже болотистими. Через те, що вода набиралася у взуття та видавала специфічні звуки, річку назвали Чавка. Коли місцевих запитували, де вони живуть, то у відповідь лунало: «Коло Чавки». Із часом назва річки трансформувалася у Колочавку, а мальовниче село, яке вона омивала, прозвали Колочавою.Але не музеями єдиними. Колочава відома також як село пам’ятників. Деякі з них унікальні та неповторні. Наприклад пам’ятник «Заробітчанам», «Вівчарю», «Примирення», «Вчительці з Вкраїни»…?До речі, Колочава – село, про яке знято 15 фільмів та написано десятки книг. ?У Колочаві розташоване і найбільше рукотворне море Закарпаття – Вільшанське водосховище.? Унікальним у Колочаві є також «Птахопарк Потяга Швегана». Від різноманіття птахів розбігаються очі. Тут можна зустріти всі види голубів, та навіть папуг, які живуть до 40 років.?До речі, ви зможете користуватися маршрутом з нашого сайту безперешкодно, адже у кожному населеному пункті Закарпаттяє 4G від Vodafone. Отже наші лайфхаки завжди будуть під рукою.Переходьте на наш сайт у розділ Village Routes та знаходьте більше цікавої інформації про маршрут: findandfollow.com.ua

Опубліковано Find and Follow Вівторок, 11 серпня 2020 р.

Більше про маршрут тут

Фото з сайту

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

У перший дім Європи, надрукований на 3D-принтері, заселились мешканці

У Ейндховені, що на півдні Нідерландів, відкрив двері для своїх мешканців перший в Європі будинок, ...