Home » Відео » В Україні є озеро, вода в якому завжди тепла (відео)

В Україні є озеро, вода в якому завжди тепла (відео)

При будь-якій температурі, з плюсом чи мінусом, вода в озері завжди від +13 до +15 градусів за Цельсієм – самим цим дивує водойма у центрі села Хропотова, що на Хмельниччині.

Вважається, що озеро не замерзає впродовж 200 років.

Про незвичні властивості води озера під назвою Вікнина «Суспільному» розповіли місцеві мешканці невеличкого села у Подільських Товтрах 📹

Ще за Радянського Союзу озеро мало до 8 гектарів площі, пригадує мешканець села Хропотова, 62-річний В’ячеслав Мукосій, обійстя якого розташоване за 40 метрів від озера. З часом його замулило. Нині залишилося 600 квадратних метрів, додає чоловік.

«Це озеро ніколи не замерзає. Мені вже 62 роки і за моєї пам’яті воно ще ніколи не замерзало», — каже В’ячеслав Мукосій.

За легендою, коли у цьому озері втопився пан із кіньми, то мертві коні спливли за 10 км у ставку сусіднього села.

Озеро називають Вікнина, від слова вікно, бо за легендою, в озері є вікно, яке веде у потойбічний світ. На озері плаває як свійська птиця, так і дикі качки. І, якщо на вулиці сильні морози, десь -20 градусів, то над озером стоїть пара, але воно будь що не замерзає.

Наукових досліджень озера не проводили. За словами тутешніх мешканців, існує версія, що воно не замерзає через те, що має всередині дуже багато підводних джерел, які б’ють із великої глибини, через що є теплими. Проте глибину цього озера ані зараз, ані раніше ніхто не вимірював, тож вважають це озеро бездонним.

Джерело: suspilne.media

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Туристична Україна в просторі й часі

До 30-ої річниці незалежності України нас очікує приємний сюрприз – фільм «Туристична Україна в просторі ...